Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újabb palesztin áldozatok

Újabb palesztin áldozatok
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Azóta tüntetnek, hogy Trump Jeruzsálemet ismerte el Izrael fővárosának.

Eltemették azt a két palesztint, aki pénteken halt meg a gázai határnál kitört zavargásokban. A palesztin egészségügyi minisztérium közlése szerint egy huszonnégy, és egy huszonkilenc éves férfi vesztette életét lőtt sebektől, amikor összecsaptak az izraeli biztonsági erőkkel. Negyven tüntető megsebesült.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Szombaton egy újabb palesztin halt bele sérüléseibe, egy izraeli lövedék találta el néhány napja egy Dzsbalijában tartott demonstráción.

Összesen már 11 palesztin vesztette életét Ciszjordániában és a Gázai övezetben azóta, hogy az amerikai elnök december 6-án Jeruzsálemet ismerte el Izrael fővárosának. Donald Trump bejelentése világszerte heves bírálatot váltott ki, csütörtökön az ENSZ Közgyűlése is határozatban ítélte el.

Mahmúd Abbász palesztin elnök megerősítette, hogy ezentúl nem fogadja el az Egyesült Államok semmilyen közel-keleti békejavaslatát.

Karácsony előtt Jeruzsálemben is nagy a feszültség, izraeli katonák igyekeznek megakadályozni, hogy a palesztinok nagyobb tüntetéseket tartsanak. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A libanoni harcokkal kapcsolatos kommunikáció mikéntjéről döntöttek az amerikai–iráni tárgyalásokon

Meggyengülhet a világ egyik legerősebb szövetsége? Izrael és Amerika 78 évének története

Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost, mert az izraeli hadsereg újabb csapásokat mért a Hezbollahra