Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Elfoglalták a karácsonyi vásár helyszínét

Elfoglalták a karácsonyi vásár helyszínét
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Bukarestben nem az ünnep, hanem a hatalom ellen tiltakoztak

Háromszáz tüntető akadályozta meg Bukarestben, hogy a Győzelem terén felállítsák a karácsonyi vásár pavilonjait. A demonstrálók uniós és román zászlókkal vonultak fel. Ők azonban nem az ünnepi hangulat, hanem a tér elfoglalása ellen tüntettek. A Győzelem tere ugyanis hagyományosan a kormányellenes felvonulások helyszíne, a román törvényekkel összhangban azonban egy közterületen nem szervezhető két esemény.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

– Engem minden zavar, különösképpen az, amit a gazemberek művelnek! – magyarázza az egyik tüntető. – Ha elveszítjük a teret, elvesztünk mindent. Amúgy is alulmaradtunk, hisz alig vagyunk néhányan.

A tiltakozás miatt elmaradt a karácsonyi díszlet felállítása. Az állványzatot visszacsomagolták, és az egész szállítmányt visszaküldték az ipartelepre.

Gabriela Firea polgármester meghátrálásra kényszerült. Közleményben tudatta, hogy a civil összefogás nyomására másutt fogja megrendezni a karácsonyi vásárt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Zavargások törtek ki Észak-Írország több városában egy késeléses támadás után

A dél-afrikai elnök ígéri: intézkedik az „illegális bevándorlással kapcsolatos aggodalmak" ügyében

Százak vonulnak a meggyilkolt francia diáklány, Lyhanna emlékére