New York-i maraton: amerikai győzelem 40 év után

A nőknél Shalane Flanagan, a férfiaknál a kenyai Kamworor volt a leggyorsabb.

Profik és amatőrök, több mint 50 ezren álltak rajthoz a világ egyik legnagyobb sportrendezvényén, az idei New York-i maratoni futóversenyen.

A keddi, manhattani gázolásos merénylet miatt rendkívül szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be a városban.

A női mezőnyben 40 év után született amerikai győzelem a legendás eseményen. A 36 éves Shalane Flanagan fokozatosan felőrölve riválisai erejét, 2.26.53 órás teljesítménnyel tudta le a 42 kilométeres távot, és szakította át sírva a célszalagot.

A férfiaknál két kenyai futó oktatta ki a mezőnyt. A 24 éves Geoffrey Kamworor 2.10.03 órás idővel ért célba, mindössze három másodperccel előzte meg honfitársát, Wilson Kipsangot. Kamworor ezzel pályafutása első jelentős sikerét aratta.

A győztesek fejenként 100 ezer dollárral, mintegy 25 és fél millió forinttal gazdagodtak.