Judo GP: Két bronzéremmel zárt a magyar csapat.

Véget ért a taskenti Judo Grand Prix.

Utolsó napjához érkezett a taskenti Judo Grand Prix.

Férfi +100 kg-ban Or Sasson tarolt. Az izraeli sportoló először lépett tatamira azóta, hogy tavaly olimpiai bronzérmes lett Rióban. Döntőbeli ellenfele a kirgiz Krakovetskii volt, ám huzamosabb ideig ő sem bírta a közel-keleti offenzíváját.

Ukrán-lengyel döntőt rendeztek női 78 kg-ban. Anastasiya Turchyn Beata Pacuttal találkozott. Turchyn jó formája tovább folytatódott, aranyponttal diadalmaskodott, országa első aranyérmét szerezve a viadalon. Ez volt a sportoló második Grand Prix elsősége karrierje során.

A tadzsik Komronshokh Ustopiriyon nyerte a férfi 90 kg-ot, aki 10 és fél perces csata végén aranyponttal múlta felül a hazaiak kedvencét, Dilshod Chorievet

A kétszeres WBA bajnok ökölvívó, Ruslan Chagaev a szlovén Anamari Velenseket köszönhette a női +78 kg pódiumán. Ugyanakkor a bronzémes orosz, Anzhela Gasparian teljesítménye sem volt hétköznapi, aki elkápráztatta a nézőket a bronzütközetén.

Az egyiptomi Ramadan Darwish és az orosz Niyaz Ilyasov mérkőzött a férfi 100 kg döntőjében. Az afrikai veterán végül felőrölte ifjabb riválisa ellenállását, és waza arival győzött. A 2014-es taskenti bajnok újra a dobogó legfelső fokára léphetett Üzbegisztánban. Darwish több mint két év után nyert ismét world tour versenyt.

Az éremtáblázat élén Izrael végzett, a magyar csapat két bronzérmet szerzett.