Judo GP: Csernoviczki Éva bronzérmes!

A Grand Prix sorozat Üzbegisztánban folytatódik.

Zágráb után az üzbég fővárosban, Taskentben folytatódott a judo Grand Prix.Pénteken a nap egyik hőse a fiatal fehérorosz, Dzimitry Minkou volt, aki élete első world tour aranyérmét szerezte!
A férfi 66 kg döntőjében a mongol Kherlen Ganboldot múlta fölül.
Az európai versenyző végig kézban tartotta a finálét, a mindössze 21 esztendő junior Európa-bajnok pedig immáron a felnőttek között is a dobogó legfelső fokára állhatott.

A hölgyek között az izraeli Betina Temelkova is remekelt, aki a lengyel Agata Perencet egy fantasztikus ipponnal verte a női 52 kg utolsó találkozóján. Egy újabb versenyző, aki az üzbegisztáni viadalon nyerte első world tour aranyát.

Persze a jövő emberei mellett a rutinosabb résztvevők is ünnepelhettek: női 48 kg-ban 2013 világbajnoka, Urantsetseg Munkhbat diadalmaskodott, a mongol a döntőben szerb vetélytársát, Milicia Nikolicsot ipponnal küldte padlóra. Csernoviczki Éva bronzérmet szerzett.

Férfi 60 kg-ban az azeri Vugar Shirinli utasította maga mögé a mezőnyt. A 25 éves sportoló 3 és fél év után állhatott újra dobogón ilyen rangú versenyen: akkor a bakui Grand slam-en lett második.

Női 57 kg-ban a lengyel Anna Borowska életében először indult Grand Prix viadalon, és máris felért a csúcsra: többek között az olasz Giulia Caggiano is emlékezetes körülmények között verte, végül pedig az aranyérmet is megkaparintotta, így a lengyel himnusz is felcsendülhetett az első nap végén!