US Open: Federer kiesett

A női elődöntőbe csak amerikai játékosok jutottak be.

Búcsúzott Roger Federer az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open). Az argentin Juan Martin del Potro a negyeddöntőben győzte le a svájci klasszist.

Federer csak a második játszmát nyerte meg, így négyszettes mérkőzésen szenvedett vereséget (7-5, 3-6, 7-6 (10–8), 6-4).

A világelső ott lesz a legjobb négy között. Rafael Nadal simán verte az orosz tinédzsert, Andrej Rubljovot. Nadal 6-1, 6-2, 6-2-re diadalmaskodott.

Az elődöntőben Nadal Del Potróval mérkőzik, a másik ágon Pablo Carreno Busta és Kevin Anderson csap össze.

A női világelső nem jutott be az elődöntőbe. A cseh Karolina Plísková menetelését Coco Vandeweghe állította meg. A 25 éves amerikai játékos 7-6, 6-3-ra nyert.

A negyedik helyet is amerikai teniszező foglalta el az elődöntőben. Madison Keys az észt Kaia Kanepit két 6-3-as szettben múlta felül. A mérkőzés 69 percig tartott.

Az elődöntőbe csak amerikaiak jutottak be, ami utoljára 1981-ben fordult elő. Keys Vandeweghével, Venus Williams Sloane Stephens-szel játszik.