US Open: Sarapova kiesett

Búcsúzott a wimbledoni bajnoknő is.

Kiesett Marija Sarapova az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságon. A korábbi orosz világelső a lett Anastasija Sevastovától kapott ki a női egyes nyolcaddöntőjében.

A mérkőzésen 51 ki nem kényszerített hibát ütő Sarapova 7-5-re nyerte az első szettet, majd ellenfele 6-4, 6-2-vel fordított. A 16. kiemelt Sevastova tavaly is bejutott a US Open negyeddöntőjébe.

Petra Kvitová a harmadik kiemeltet búcsúztatta. A cseh játékos az idei wimbledoni bajnok Garbine Muguruzát győzte le.

A spanyol teniszező 4-1-re vezetett az első játszmában, ellenfele azonban egyenlített, majd a rövidítésben jobbnak bizonyult (7-6).

A második szettet Kvitová simábban, 6-3-ra nyerte, így a folytatásban Venus Williams ellen játszhat a legjobb négy közé jutásért.