Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

"Védekező" hadgyakorlatra készül az USA és Dél-Korea

"Védekező" hadgyakorlatra készül az USA és Dél-Korea
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A nukleáris fegyvereket fejlesztő Észak-Korea ezeket a szimulációkat közvetlen inváziós fenyegetésnek tekinti.

Hétfőn megkezdődik a dél-koreai és az amerikai hadsereg rendszeres közös hadgyakorlata. A nukleáris fegyvereket fejlesztő Észak-Korea ezeket a szimulációkat közvetlen inváziós fenyegetésnek tekinti, ezért a hadgyakorlatok megtartása tovább élezheti az amúgy is súlyos feszültségeket.
Szöulban békeaktivisták tüntettek a hadgyakorlat lefújásáért, de az Észak-Korea egyetlen szövetségesének számító Kína és Oroszország is ezt kérte az Egyesült Államoktól. Ezt azonban az amerikaiak a gyengeség jelének tartanák az őket nemrég rakétacsapással fenyegető Észak-Koreával szemben.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A dél-koreai elnök igyezett eloszlatni az emiatti aggodalmakat.

- A hadgyakorlat ezúttal a civilek, a kormány és a katonaság védekező képességeit teszteli, hogyan tudjuk megvédeni az emberek életét és biztonságárt. Defenzív jellegű gyakorlatról van szó, nincs olyan szándékunk, hogy élezzük a feszültségeket a koreai-félszigeten – mondta Mun Dzsein.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

30 év börtönbüntetést kapott az életfogytiglani mellé a volt dél-koreai elnök

Az atomprogram helyett inkább a gazdasági együttműködésről volt szó a kínai elnök észak-koreai útján