Sutalo is győzött

Négy súlycsoport küzdelmeivel zárult a mexikói dzsúdós nagydíj.

Befejeződött a cancuni cselgáncs Grand Prix.

A hölgyeknél Mayra Aguiar volt a harmadik nap legjobbja. A 2014-ben világbajnok brazil dzsudoka a kubai Kaliema Antomarchit verte a 78 kilogramm alattiak elődöntőjében. Aguiar vazaarit érő akcióval győzött.

A fináléban a brit Natalie Powell volt Aguiar ellenfele. A kétszeres olimpiai bronzérmes ipponnal győzte le kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes riválisát. Aguiar egy sérülés, majd az azt követő műtét után ezen a versenyen lépett először tatamira a tavalyi, riói olimpia óta.

- Már annak is örültem, hogy újra versenyezhetek, de így, hogy nyertem még boldogabb vagyok. Ez igazán remek visszatérés. Az, hogy sokáig nem versenyezhettem, plusz energiát adott. Csaknem száz százalékosnak érzem magam a műtétem után – mondta Aguiar a győzelmét követően.

A férfiaknál Peter Paltchik kívánkozik az élre. A 100 kilogramm alatti súlycsoportban versenyző izraeli cselgáncsozó pályafutása első Grand Prix-viadalát nyerte.

A döntőbe jutásért egy korábbi világbajnok állta Paltchik útját, aki a brazil Luciano Correa ellen ipponnal győzött. A döntőt ezután a világranglista 28. helyezettje ellen vívta a 27. Paltchik. Az Európa-bajnoki bronzérmes vazaarival verte a brit Benjamin Fletchert.

Sikerét követően a győztes a budapesti vb-re való felkészüléséről beszélt.

- Számos tervünk van. A vb-ig még foglalkozunk a technikám és a taktika fejlesztésével is. Nagyon izgatott vagyok, alig várom, hogy versenyezzek a világbajnokságon. A többit majd meglátjuk – mondta Paltchik.

A 90 kilogrammos súlycsoportban Nikoloz Sherazadishvili győzött. A spanyol színekben versenyző dzsúdós Tural Szafgulijevet verte a döntőben. Az azeri cselgáncsozó egy vazaarival vezetett, ám Sherazadishvili előbb kiegyenlítette az állást, majd ipponnal győzött. A tbiliszi születésű versenyző szintén először nyert Grand Prix-versenyt.

A női +78 kilogrammos kategórián valósággal átszáguldott Ivana Sutalo. A horvát versenyző mindhárom mérkőzését ipponnal nyerte.

Sutalo a döntőben vazaarit érően dobta el a mexikói Melanie Bolanost, majd az ippont az ezt követő leszorítás hozta meg. Győzelmével Sutalo is csatlakozott a többi debütáló Grand Prix-győzteshez.