Usain Bolt visszavonul

Elbúcsúzott a hazai közönségtől az olimpiai bajnok sprinter.

Utolsó versenyét futotta hazai pályán a legendás sprinter, Usain Bolt. A tiszteletére rendezett búcsúfutam hatalmas tömegeket vonzott.

Azt hiszem, még sosem voltam ilyen ideges egy 100 méteres futam előtt. A hangulat, a szurkolók, fantasztikus voltak – mondta a célban a többszörös olimpiai bajnok.

A Tisztelet a legendának nevű futamra több mint 30 ezer néző volt kíváncsi, még a jamaikai miniszterelnök is kiment a versenyre.

Ebben a futamban olyan versenyzők állhattak rajtvonalra a 30 éves futó mellett, akiknek egyébként nem lett volna lehetőségük vele együtt futni.

Bolt 15 évesen lett előbb a jamaikaiak, amikor hazai pályán megnyerte a junior atlétikai világbajnokságot, majd később az egész világ kedvence. Pályafutása során, 100 és 200 méteren is világcsúcsot állított fel. Összesen 9 alkalommal nyert olimpiai aranyat, de a 4×100-as aranyát visszaküldte, miután egyik váltóbeli csapattársa doppingeredménye pozitív lett. Így a világ nem csak gyors, de etikus sportolóként is emlékezhet rá.