Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Az idei an-Nakba napon is tüntettek a Közel-Keleten

Az idei an-Nakba napon is tüntettek a Közel-Keleten
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Ezen a napon a palesztinok arra emlékeznek, hogy 1948-ban 700 ezer palesztint űztek el otthonaikból az izraeli hatóságok.

Az idei an-Nakba napot is tüntetések tarkították a Közel-Keleten. Az úgynevezett Katasztrófa Napján, május 15-én a palesztinok arra emlékeznek, hogy 1948-ban, az Izrael állam megalakulását követő és megelőző időszakban mintegy 700 ezer palesztint elűztek otthonaikból az izraeli hatóságok, és több száz palesztin várost és falut leromboltak.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A jeruzsálemi óvárosban a Damaszkuszi Kapunál is tartottak felvonulást. Itt bevetették az izraeli biztonsági erőket, hogy feloszlassák a tömeget.

A palesztinok a ciszjordániai Na’alinban és a Gázai-övezetbeli Hán Júniszban és a jeruzsálemi óvárosban is tüntettek.

Az óriási kulcsok az otthonokat jelképezik, amelyeket az embereknek maguk mögött kellett hagyniuk az Aida és a Dhísha elnevezésű menekülttáborokban, Betlehemhez közel.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Izraeli telepesek mecsetet gyújtanak fel Ciszjordánia Dzsildzsilja falujában

Libanon: ezrek tartják meg Asúrá ünnepét Nabatiehben az izraeli csapások romjai között

Irak: síita zarándokok ezreit vonzza a szertartásokra a karbalai asúra