Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ferenc pápa: egy bombát nem hívhatnak "anyának"

Ferenc pápa: egy bombát nem hívhatnak "anyának"
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai hadsereg legnagyobb pusztító erejű nem nukleáris bombáját Minden Bombák Anyjának hívják.

Éles kritikával illette Ferenc pápa az amerikai hadsereg legnagyobb bombájának elnevezését. A nem nukleáris robbanóeszközt ugyanis Minden Bombák Anyjának hívják, a katolikus egyházfő szerint az “anya” szót nem szabadna használni egy emberéletek kioltani képes fegyver esetében.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- A világban háború zajlik. Bombákat dobnak le, nem nézik, hogy kórházakra vagy iskolákra, ahol betegek, gyermekek vannak, csak szórják a bombákat. Elszégyelltem magam, mikor meghallottam ezt a nevet: “Minden Bombák Anyja”. Egy anya életet ad, ez a bomba pedig halált hoz. Mi történik itt? – mondta a katolikus egyházfő.

A több mint tíztonnás, GPS-irányítású bomba az amerikai hadsereg legnagyobb pusztító erejű nem nukleáris bombája.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Kína exportkorlátozásokat vezetett be tíz amerikai vállalattal szemben