A Milan már nem Berlusconié

Eladta az AC Milant Silvio Berlusconi.

Eladta az AC Milant Silvio Berlusconi. A 80 éves többségi tulajdonos 31 év után vált meg a világ egyik legeredményesebb és legismertebb labdarúgó klubjától.

A korábbi miniszterelnök az olasz futball legsikeresebb tulajdonosa: Berlusconi regnálása alatt a Milan 29 trófeát nyert. A sikerek közül a piros-feketék öt BEK, illetve Bajnokok Ligája-győzelme, valamint nyolc bajnoki címe kívánkozik a lista élére.

Hosszú tárgyalássorozat végén Berlusconi cége, a Fininvest a kínai érdekeltségű Rossoneri Sport Investment Luxembourgnak adta el többségi tulajdonrészét (99,93 százalék).

Az erről szóló szerződést Milánóban, csütörtök délelőtt írták alá. A Li Jung-hung vezette új tulajdonosok mintegy 230 milliárd forintnak megfelelő 740 millió euróért szerezték meg a Milant.

Az európai kupaporondon legeredményesebb olasz klub (a hétszeres győztes Milannál csak a Real Madrid nyert több BEK/BL-serleget) az utóbbi években gyengélkedik.

Az olasz bajnokságban jelenleg a hatodik helyen álló csapat utoljára hat évvel ezelőtt (2011) ünnepelhetett bajnoki címet.