Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Milliárdos drogfogás Ausztráliában

Milliárdos drogfogás Ausztráliában
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

903 kilogramm kristályos metamfetamint foglaltak le.

Rekordmennyiségű drogszállítmányt foglaltak le az ausztrál hatóságok Melbourne-ben. A 903 kilogramm kristályos metamfetamint Kínából, padlólapokba rejtve próbálták becsempészni. A szállítmány értéke mintegy 700 millió amerikai dollár, vagyis több mint 200 milliárd forint.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- Mindannyian büszkék vagyunk arra, hogy az ausztrál bűnüldöző szervek együttműködésének köszönhetően az ország történetének legnagyobb kristályos metamfetamin szállítmányát foglaltuk le. Tudjuk, hogy komoly problémát jelent Ausztráliában a kábítószer, ezt bizonyította a múlt héten végzett szennyvíz-elemzés is. A kristályos metamfetamint fogyasztják a legtöbben – mondta Michael Keenan ausztrál igazságügyi miniszter

A kristálymet az egyik legveszélyesebb disco-drog. Koncentrált hatása miatt már az első használat után függővé válhat tőle a fogyasztója. Először élénkítőszerként hat, később súlyos egészségügyi problémákat okoz. Emlékezetkieséssel, agresszióval, pszichotikus viselkedéssel és lehetséges szív- és agykárosodással jár.

A rendőrség egy 53 és egy 36 éves ausztrál férfit vett őrizetbe, akiket akár életfogytig tartó börtönbüntetésre is ítélhetnek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ukrán drónokat vásárol Honduras, a cél a kábítószer-kereskedelem visszaszorítása

Rekordfogás: majdnem 3 tonna kokaint foglalt le az ausztrál rendőrség

Vancouver zöldbe és aranyba borul Ausztrália vb-győzelme után