Korner: vébé-selejtezők és a híres Pogbance

Nem pihenhettek hétvégén a futballszurkolók, hiszen a 2018-as világbajnokság selejtezőit játszották.

Nem pihenhettek hétvégén a futballszurkolók, hiszen a 2018-as világbajnokság selejtezőit játszották. Mint mindig, most is volt, aki elégedetten távozott a stadionból, és voltak, akiknek csalódniuk kellett. A német és az angol szurkolók nem panaszkodhattak nemzeti csapatuk győzelme után. Mindkét válogatott első a csoportjában.

A világbajnok német válogatott kényelmes 4-1-es győzelmet aratott Azerbajdzsán felett, egyre biztosabban menetelve a következő világbajnokság felé, 7 ponttal vezetve a C csoportot.

Az első félidő góljait Andre Schürrle, Thomas Müller és Mario Gomez lőtte, jelentős fölényt biztosítva ezzel a vendégeknek, az első gól után még kiegyenlítő azeriek előtt. A játék vége előtt 10 perccel Schürrle még egy gólt lőtt, megszerezve Németország ötödik győzelmét a selejtezőkön.

Anglia válogatottja a litvánokat fogadta vasárnap Londonban, a Wembley arénában. Az angolok első gólját Jermain Defoe lőtte az első játékrész felénél. A második angol gólt a 66. percben, az alig öt perce pályán lévő, csereként beállt Jamie Vardy lőtte.

A végeredmény Anglia-Litvánia 2-0. Anglia válogatottja 13 ponttal vezeti az F csoportot, öt mérkőzés után. Az angolok júniusban Skócia válogatottja ellen lépnek pályára a világbajnoki selejtezőn.

Győztesek és vesztesek

E heti győztesek és vesztesek rovatunkban bemutatunk három kiemelkedő játékost, és egy valaha volt futball-nagyhatalom nemzetet, amely akár másodjára is kibukhat a nagy nemzetközi tornáról, miután 2016-ban nem jutott ki az Európa-bajnokságra.

A veterán kapus, Gianluigi Buffon 1000. hivatásos meccsét játszotta pénteken, a 2-0-val végződött Olaszország-Albánia meccsen. A 39 éves kapus 168-szor lépett pályára az olasz válogatott tagjaként 20 éve, 1997 októberében indult pályafutása során.

Christiano Ronaldo hétvégi két góljával elérte a válogatott meccsen lőtt 70 gólt. A portugál támadó a két gólt a magyar válogatott kapujába rúgta, ebből egyet szabadrúgásból. A világbajnoki selejtező eredménye Portugália-Magyarország 3-0.

Franciaország 3-1-re győzte le Luxemburg válogatottját, és a mérkőzésen léphetett először pályára a Monaco új sztárja, Kylian Mbappe, akit a 78. percben hoztak be. A 18 éves játékos majdnem azonnal gólt rúgott, de a luxemburgi kapus, Ralph Schon, sikerrel hárított.

A hét vesztese Danny Blind, a holland válogatott volt edzője, akit alig 24 órával azután rúgtak ki állásából, hogy Hollandia 2-0-ra kikapott Bulgária válogatottjától a világbajnoki selejtezők A csoportjában.

Pogbance a tévé előtt

Nem léphetett pályára Luxemburgban a francia válogatott Paul Pogba, miután lesérült az Európa Ligában játszó klubcsapata, a Manchester United egyik mérkőzésén. A középpályás otthon mulatozott pihenés közben. Egy, a közösségi médiában posztolt videón látható, amint Pogba a televízió előtt táncol, miközben testvérei, akik szintén futballisták, egy tévéműsor vendégeiként teszik ugyanezt.