Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Sarkon lőtte ellenfelét, gólt kaptak belőle

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeire tekintünk vissza.

Kialakult a legjobb nyolc mezőnye a Bajnokok Ligájában. Mint mindig, most is voltak meglepetések, az egyiket a Leicester City okozta azzal, hogy továbbjutott a Sevilla ellen.

Az angol bajnoki címvédő a gyenge idénykezdet, és a sikeredző, Claudio Ranieri menesztése után talpra állt, a Manchester City viszont most sem lépte át saját árnyékát. Pep Guardiola csapatát a Monaco búcsúztatta.

A két csapat BL-produkciója ezután a bajnoki formára is kihatott.

Menekülő Rókák

A hétvégén a Leicester a West Ham United otthonában nyert.

A vendégek villámrajtot vettek. Az 5. percben Mahrez, a 7-ben Huth volt eredményes. A 20. percben a West Ham is gólt szerzett Lanzini révén, Vardy azonban még az első félidőben válaszolt (1-3).

A szünet után már csak egy gól esett. Ayew találatával a hazaiak szűkítették hátrányukat, de a Leicester 3-2-re nyert.

A Rókák távolodnak a kiesőzónától: a 15. helyen állnak.

Várakozáson alul teljesít a City

A Manchester City vasárnap a Liverpoolt fogadta. Az első félidőben csak helyzetek voltak, gól viszont nem.

Szünet után előbb Milner talált a hálóba tizenegyesből (0-1), majd Agüero egyenlített. 1-1 lett a vége.

Az éllovas Chelsea-től 12 ponttal elmaradva a City harmadik az angol bajnokságban. A Liverpool a negyedik helyen áll.

MU-rekord

Az angol bajnokság hétvégi fordulója adja “Fent és lent” rovatunk főszereplőit is.

22. győzelmét aratta a bajnokságban a Chelsea, amely 2-1-re verte a Stoke Cityt. A tabellán a Chelsea 10 ponttal előzi meg a második helyen álló Tottenham Hotspurt.

A Middlesbrough elleni 3-1-es sikerrel a Manchester United lett az első klub, amely megszerezte 600. győzelmét a Premier League-ben. A Manchesternek ehhez 951 találkozóra volt szüksége (600 győzelem, 204 döntetlen, 147 vereség).

Utolsó 5 mérkőzéséből a negyediket veszítette el az Arsenal. Az Ágyúsok 3-1-re kaptak ki a West Bromwich Albiontól. A bajnokságban 6., a BL-től már elbúcsúzó Arsenal utoljára 1995 áprilisában produkált ilyen rossz sorozatot.

Akár tévedhetünk is

A hétvégén Európa-szerte világbajnoki selejtezőket játszanak. Ezek közül néhány eredményére tippelünk, amit önök is megtehetnek közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag használatával.

Mai adásunkat egy kapusbakival zárjuk.

Az ázsiai Bajnokok Ligájában a szaúdi Al Fateh kapusa góllal ajándékozta meg az ellenfél, az Al Jazira egyik játékosát.