Kikapott a Roma, nőtt a Juve előnye

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeire tekintünk vissza.

Római főhajtás dél csillagai előtt

A második helyért harcban lévő két együttes csapott össze a hétvégén az olasz bajnokságban. A Roma-Napoli mérkőzést egy vendégjátékos remeklése döntötte el.

Dries Mertens először a 26. percben talált a római kapuba, szünetben így 1-0-ra vezetett a Napoli.

A második félidő elején (50. perc) újra Mertens volt eredményes, a belga támadó duplázása után a Napoli sokáig tartotta kétgólos előnyét.

Az állás csak a 89. percben változott, amikor Kevin Strootman szépített.

A harmadik helyen álló Napoli 2-1-re nyert, és két pontra megközelítette a második helyezett Romát, melynek hátránya nyolc pont a listavezető Juventus mögött.

Belotti, az új csatársztár

Szokásos rovatunk, a “Fent és lent” szereplői is az olasz bajnokságból kerültek ki.

Andrea Belotti mesterhármast szerzett, a Torino így győzte le 3-1-re a Palermót, amelyben Balogh Norbert és Sallai Roland is pályára lépett. Az immár 22 gólos Belotti vezeti a góllövőlistát.

Kiütéses győzelmet aratott az Inter a Cagliari ellen. A milánóiak 5-1-re győztek. Idegenben az Inter utoljára tavaly februárban, a Verona ellen szerzett háromnál több gólt.

Nem használta ki maximálisan a Roma vereségét a Juventus. A torinói csapat tíz ponttal vezethetne a bajnokságban, ha legyőzte volna az Udinesét, azonban az eredmény 1-1 lett. A Juventus 38 találkozó után játszott újra döntetlent az olasz bajnokságban.

Mit írnak a lapok?

Nézzük most, hogy mit írtak az olasz újságok a Roma-Napoli rangadóról!

A La Gazzetta dello Sport címében lévő szójáték (’‘Un Napoli Real lancia la Juve’‘) a Napoli-Real Madrid BL összecsapásra utal. Az első számú olasz sportnapilap még azt emeli ki, hogy a Napoli megteremtette az esélyt az egy nappal később pályára lépő Juventus számára, hogy tíz pontra növelje előnyét a Romával szemben.

Hasonló hangnemet üt meg a Corriere dello Sport ‘‘Álomszerű Napoli – meccspont a Juvénak” címmel.

A torinói Tuttosport egyik címe: “Juve, zárd le itt!” (mármint a bajnokságot), a másik pedig: ‘‘Mertens és a Napoli elsüllyesztette a Romát’‘.

Akár tévedhetünk is

Ezen a héten négy csapat biztosítja helyét a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában. Megpróbáljuk eltalálni a keddi és szerdai eredményeket. Ha önöknek is van kedvük tippelni, megtehetik ezt közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag segítségével.

“Kis” kapus nagy bravúrja

Kétségkívül a bravúrosan védő Pepe Reina volt a Roma-Napoli mérkőzés egyik hőse. A hét védését azonban egy ismeretlen kapus mutatta be.

Peter Jeffries az angol kilencedik vonalban rendezett összecsapáson (a Consett AFC és a South Shields mérkőzött egymással) hárított hihetetlen mozdulattal. Hogy hogyan, azt önök is megnézhetik – ezzel búcsúzunk.

A Korner legközelebb jövő hétfőn jelentkezik.