Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Csak szurkolói kártyával lehet vb-meccsre menni

Csak szurkolói kártyával lehet vb-meccsre menni
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Előremutató intézkedést jelentett be a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA).

Előremutató intézkedést jelentett be a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA). A jövő évi, oroszországi világbajnokságon, illetve az idei Konföderációs Kupán a szurkolóknak a mérkőzések megtekintéséhez különleges azonosító kártyára lesz szükségük.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A szurkolói kártyák bevezetésének célja a futballhuliganizmus visszaszorítása. A kártyák kibocsátásáért az orosz hatóságok felelnek.

- A szurkolók csak szurkolói azonosító kártyával léphetnek be a stadionokba. Ez így lesz a vb-n, és már az idei Konföderációs Kupán is. Bízhatunk a hatóságokban, amelyek mindent megtesznek a biztonságért. Ezek az események a futball fesztiváljai, ahol nincs helyük azoknak, akik nem a sport, a játék miatt jönnének ide – mondta a szurkolói kártya bevezetéséről a FIFA versenyigazgatója, Colin Smith.

A kártya tartalmazza majd tulajdonosának fényképét és más személyes adatait, így vízumként is használható lesz.

A Konföderációs Kupát négy vb-helyszínen – Moszkvában, Szentpéterváron, Kazanyban és Szocsiban – június 17. és július 2. között rendezik.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ronaldo vezette 5–0-ás győzelemre Portugáliát Üzbegisztán ellen, Anglia ikszelt Ghánával

Messi tovább növelte vb-gólrekordját, Franciaország és Norvégia bekerült a kieséses szakaszba

Vb: Spanyolország kiütötte Szaúd-Arábiát, Belgium döntetlen játszott Iránnal