Rögbi: Anglia harmadszor is győzött a Hat Nemzet bajnokságán

A címvédő az olaszokat győzte le 36–15-re.

Továbbra is hibátlan az angol rögbi-válogatott mérlege a Hat Nemzet bajnokságán.

A címvédő a harmadik forduló zárómérkőzésén fölényesen verte Olaszország csapatát. Pedig a londoni mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy a házigazdák szerették volna, a félidőben nagy meglepetésre még az esélytelennek tartott olaszok vezettek 10–5-re. A szünet után viszont magukra találtak az angolok, és fordítottak, és 36–15-re megnyerték a találkozót.

HT: England 5-10 Italy
FT: England 36-15 ItalyEnglandRugby</a>’s dream of back-to-back <a href="https://twitter.com/hashtag/RBS6Nations?src=hash">#RBS6Nations</a> Grand Slams lives on…<a href="https://twitter.com/hashtag/ENGvITA?src=hash">#ENGvITA</a> <a href="https://t.co/LIB4gfMZWG">pic.twitter.com/LIB4gfMZWG</a></p>&mdash; RBS 6 Nations (SixNationsRugby) 2017. február 26.

Ezzel három mérkőzésből három győzelemmel továbbra is az élen állnak, és a legjobb úton haladnak a címvédés felé.

3️⃣ Rounds down, 2️⃣ to go…

Who will be crowned the 2️⃣0️⃣1️⃣7️⃣ #RBS6Nations champions?

— RBS 6 Nations (@SixNationsRugby) 2017. február 26.

Írország áll a második helyen, Skócia a harmadik. Az utolsó olaszoknak változatlanul nulla pontjuk van.