Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Kristoff az első szakaszgyőztes Ománban

Megkezdődött az ománi országúti kerékpáros körverseny. A hatnapos viadal első szakasza 176,5 kilométer volt a Sawadi Beach és a Naseem Park között.

Szinte a teljes mezőny végig együtt haladt, majd együtt is ért célba – 125 versenyzőnek azonos időt mértek.

Több mint három és háromnegyed órás tekerés után Alexander Kristoff nyerte a sprintbefutót. A norvég versenyző mögött két olasz kerékpáros, Kristian Sbaragli és Sonny Colbrelli végzett a második, illetve harmadik helyen.

A verseny szerdán 145,5 kilométeres szakasszal folytatódik.