Harmadszor és másodszor is Kittel

Marcel Kittel nyerte a Dubai Tour országúti kerékpárosverseny ötödik szakaszát, a német versenyző ezzel megnyerte az ötnapos viadalt.

Marcel Kittel nyerte a Dubai Tour országúti kerékpárosverseny ötödik szakaszát, a német versenyző ezzel megnyerte az ötnapos viadalt. Sikerével Kittel megvédte címét, mivel tavaly is ő diadalmaskodott Dubajban.

A mezőny utoljára a verseny legrövidebb szakaszát teljesítette, a kerékpárosok 124 kilométert tekertek a célig.

Ahogyan a korábbi szakaszokon, ezúttal is mezőnybefutó döntött, Kittel pedig a harmadik idei szakaszgyőzelmét aratta a versenyen, tekintve, hogy az
első, és a második szakasz
hajrájában is ő sprintelt a leggyorsabban.

A 28 éves kerekes mögött a holland Dylan Groenewegen és a német John Degenkolb végzett a második, illetve a harmadik helyen az összetett versenyben.