Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Nyert és győzhet az ausztrál biciklista

Richie Porte nyerte a Tour Down Under országúti kerékpárosverseny ötödik szakaszát. A hazai versenyző a második szakaszgyőzelmét aratta az ausztráliai viadalon.

Porte zsinórban a negyedik évben nyerte meg a McLaren Vale és Willunga Hill közötti etapot, melynek során a mezőny 151,5 kilométert kerekezett.

A riválisait a cél előtti emelkedőn faképnél hagyó, 31 éves versenyző 20 másodperccel volt jobb annál a csoportnál, melynek tagjaként Esteban Chavez a harmadik helyen zárta a szakaszt.

A kolumbiai versenyző összetettben feljött a második helyre, de a hátránya – húszról – 48 másodpercre nőtt nőtt az élen álló Porte mögött.