Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Volt minisztert vettek őrizetbe korrupció miatt Dél-Koreában

Volt minisztert vettek őrizetbe korrupció miatt Dél-Koreában
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az egykori egészségügy-miniszter a nyugdíjszolgáltatóra gyakorolt nyomást egy vitatható üzleti ügyben.

Őrizetbe vették szerdán Dél-Korea volt egészségügy-miniszterét, miután a hatóságok kiterjesztették a nyomozást abban a korrupciós ügyben, amelyben az államfő, Pak Gun Hje is érintett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az elnököt éppen emiatt az ügy miatt december elején felfüggesztették pozíciójából, az államfői teendőket azóta a miniszterelnök látja el a parlament döntése alapján.

A most őrizetbe vett egykori kormánytagot azzal vádolják, hogy nyomást gyakorolt a nemzeti nyugdíjszolgáltatóra egy vitatható üzleti ügyben, ami végül több százmillió dolláros kárt okozott.

A volt egészségügyi miniszter előzetes letartóztatásáról két napon belül döntenek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

XIV. Leó pápa Kamerunba látogat, miközben Biya zavargásokkal és szeparatista háborúval szembesül

14 év börtönre és 400 millió rubel pénzbüntetésre ítélték Kurszk korábbi kormányzóját

Kémbotrány árnyékolja be a szlovén választásokat