Botlott a Bayern, Gulácsiék átvették a vezetést

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

A Vicente Calderón és a Signal Iduna Park stadion két nagy csata színhelye volt szombaton. A madridi derbin Zidane csapata felülmúlta Simeone együttesét. A Bundesliga klasszikus meccsét pedig a Dortmund nyerte: Ancelotti csapata első vereségét szenvedte az idei bajnokságban.

A Bajnokok Ligájában a Borussia és a Real is az F csoportban küzd az első helyért, ugyanez a helyzet az Atléticóval és a Bayernnel a D csoportban.

Ronaldo újabb mesterhármasa

Az idén még veretlen Real Madrid némileg tartalékosan állt fel az Atlético Madrid otthonában, de ez nem látszott a játékán. Isco és Modric kitűnöen játszott a középpályán, Cristiano Ronaldo pedig mesterhármast ért el.

Az első félidőben egy megpattanó szabadrúgásból szerzett gólt. A szünet után előbb egy 11-est értékesített, majd a hajrában Gareth Bale átadását passzolta a kapuba, kialakítva a 0-3-as végeredményt.

Mivel a Barcelona csak döntetlent játszott a Málaga ellen, a Real 4 pontra növelte előnyét a tabellán. Az Atlético csak hatodik.

Az újonc vezeti a Bundesliga-tabellát

A német bajnokság rangadóján a Borussia Dortmund a Bayern Münchent fogadta. Pierre-Emerick Aubameyang már a 11. percben vezetést szerzett a hazaiaknak Mario Götze átadásából.

A címvédő vendégek csak egy lesgóllal tudtak válaszolni a második félidőben: az 55. percben Franck Ribéry gólját érvénytelenítették. Xabi Alonso a kapufát találta el, Aubameyang pedig kihagyta újabb helyzetét, így maradt az 1-0.

A müncheniek veresége után már csak Gulácsi Péter csapata, a Leipzig veretlen: az újonc átvette a vezetést a bajnokságban. Győzelmével a Dortmund a harmadik helyre jött fel a táblázaton.

Fent és lent

Fent és lent rovatunkat e két meccs főszereplőinek szenteljük. Lássuk, kik voltak a legjobbak és a legrosszabbak a spanyol derbin és a német klasszikuson!

Cristiano Ronaldo három góljával újabb rekordot döntött meg a Real Madridban. A madridi derbiken 18-szor talált be, ezzel megelőzte az eddig 17 góllal vezető Alfredo Di Stéfanót. Összesen már 374 gólt szerzett a Realban.

Antoine Griezmann csalódást okozott a rangadón. Az Eb egyik legjobb játékosától azt várták, hogy meghatározó lesz a játéka, de nem okozott gondot a Real védőinek. Csak a 2. félidőben villant meg néhányszor.

Jó idők járnak Pierre-Emerick Aubameyangra. A gaboni csatár szerezte a Borussia győztes gólját a Bayern ellen. 12 találatával vezeti a Bundesliga góllövőlistáját, holtversenyben a kölni Anthony Modeste-tel.

Thomas Müllernek viszont nem megy ebben a szezonban. 11 meccsen egy gólt sem lőtt a német bajnokságban. Tavaly 20 góljával a harmadik legeredményesebb volt a Bundesligában.

Akár tévedhetünk is

Kedden és szerdán ismét pályára lép a négy csapat a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti meccsnapján.

Megmutatjuk, milyen eredményekre számítunk. Önök is elküldhetik tippjeiket a #TheCornerScores hashtag segítségével.