Ipponvihar Csingtaóban

Befejeződött a csingtaói cselgáncs Grand Prix.

A zárónapon öt súlycsoport küzdelmeit rendezték meg.

A férfiaknál Kirill Gyenyiszov nyerte a 100 kilogramm alattiak súlycsoportját. Az orosz cselgáncsozó ipponnal verte a döntőben a mongol Hutag Tsogtgerelt. Gyenyiszov dobása volt egyben a harmadik nap legszebb akciója is.

Egy kategóriával lejjebb brit győztest avattak. Max Stewart először nyert Grand Prix-versenyt. A 23 éves dzsúdós a fináléban fojtásos ipponnal verte a mongol Gantulga Altanbaganát.

Szintén ipponnal ért véget a nehézsúlyúak döntője. A + 100 kilogrammos kategóriában japán és orosz versenyző vívta a finálét. Ogava Juszej leszorította Anton Krivobokovot, aki a szorításból már nem tudott szabadulni.

Volt japán győztes a hölgyeknél is. – 78 kilogrammban két ázsiai dzsudoka vívta a döntőt. Takajama Rika először diadalmaskodott Grand Prix-viadalon. Takajama a kínai Csang Kailit múlta felül a fináléban.

A világbajnok nyerte a + 78 kilós kategóriát. A kínai Ju Szong honfitársát, Ma Sziszit győzte le a döntőben. Ippont érő akcióját Ju másfél perccel a mérkőzésidő lejárta előtt mutatta be.