Még nem dőlt el a Formula-1-es világbajnokság

Folytatódik a harc a Formula-1-es világbajnokságon a két Mercedes-pilóta között.

Folytatódik a harc a Formula-1-es világbajnokságon a két Mercedes-pilóta között. Lewis Hamilton életben tartotta a reményeit a Brazil Nagydíjon.

*Hamilton nyert. Vagy inkább Rosberg?

Az interlagosi verseny rendkívül kaotikus volt. Szinte végig zuhogott az eső, az autójukat néhányan összetörték, a biztonsági autónak többször is a pályára kellett mennie.

A kétszer félbeszakadt versenyen az élről rajtoló Hamilton végig megtartotta első helyét, így idén kilencedszer nyert futamot. A brit címvédő mögött márkatársa, Nico Rosberg végzett a második helyen, a harmadikon Max Verstappen ért célba.

A világbajnoki pontversenyben Rosberg 12 ponttal vezet Hamilton előtt.

Az utolsó versenyt két hét múlva, Abu-Dzabiban rendezik. Rosbergnek már a harmadik hely is biztosan elég a világbajnokság megnyeréséhez.

A címvédő nyerte a történelmi versenyt

A Formula E sorozat még az elejénél, a második futamnál tart. Sebastien Buemi jól kezdte a szezont, a címvédő diadalmaskodott Marokkóban.

Buemi eddig száz százalékos idén, mert azok után győzött ismét, hogy az első, hongkongi futamot is ő nyerte.

A svájci pilóta csak a hetedik helyről kezdte a Marrákesben rendezett, első afrikai versenyt, amelyen a 27. körben állt élre. A második helyen végző, brit Sam Birdöt Buemi a célban közel két és fél másodperccel (2,457 mp) előzte meg.

A harmadik helyen az élről rajtoló, svéd Felix Rosenqvist zárt.

A világbajnokságon Buemi (50 pont) vezet Lucas Di Grassi (28 pont) és Nico Prost (24 pont) előtt.

Lorenzo hazai győzelme

MotoGP-ben már korábban eldőlt a világbajnokság. Az idei utolsó, valenciai versenyt Jorge Lorenzo nyerte.

A háromszoros világbajnok szépen búcsúzott a Yamahától. Lorenzo az utolsó olyan versenyén diadalmaskodott, amelyen a japán gyár motorján ült.

A 29 éves versenyző a 250. nagydíján vett részt, és az első rajtkockából indulva rajt-cél győzelmet aratott. Az idei világbajnokságot a harmadik helyen záró motoros jövőre már Ducatival versenyez.

A második helyen a világbajnok Marc Márquez ért célba, a harmadikat Andrea Iannone szerezte meg.

A világbajnokságon Márquez mögött Valentino Rossi végzett a második helyen.