Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Kenyai és eritreai siker a New York Maratonon

Kenyai és eritreai siker a New York Maratonon
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Vasárnap rendezték a világhírű New York-i maratont.

Vasárnap rendezték a világhírű New York-i maratont. A női mezőnyben sorozatban harmadszor nyert a kenyai Mary Keitany. A 34 éves sportoló 2:24:26-es eredménnyel végzett az élen. A második helyen három és félperces hátránnyal honfitársa, Sally Kipyego futott be. A harmadik az amerikai Molly Huddle lett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A férfiaknál a táv tavalyi világbajnoka, a 20 éves Ghirmay Ghebreslassie nyerte a New York-i maratont. Az eritreai atléta 2:07:51-es eredménnyel ért célba. A második a kenyai Lucas Rotish, harmadik pedig az amerikai Abdi Abdirahman lett. A címvédő kenyai Stanley Biwott vádlisérülése miatt még a 15. kilométer előtt feladta a versenyt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Messi, C. Ronaldo, Modric és a többiek – „öregfiúk” vb kezdődik csütörtökön

A 2026-os labdarúgó vb sötét oldala: több repülés, több kibocsátás, súlyosbodó klímaválság

A békemegállapodás nem vonatkozik a futballra, ezt tapasztalja az iráni vb-keret