Cavendish-győzelem, Kangert-siker

Tanel Kangert nyerte az Abu Dhabi Tour országúti kerékpárosversenyt.

Tanel Kangert nyerte az Abu Dhabi Tour országúti kerékpárosversenyt. Az észt versenyző élen állt a harmadik nap után, 21 és 43 másodperces előnyét pedig a befejező napon megőrizte a második, illetve harmadik helyen végző Nicolas Roche és Diego Ulissi előtt.

A záró, negyedik napon a versenyzők egy 143 kilométeres szakaszt teljesítettek. Több mint háromórás tekerés után sprintbefutó döntött.

A hajrában Mark Cavendish volt a leggyorsabb. Az ezen a versenyen először résztvevő brit kerekes a második szakaszgyőzelmét aratta.

Cavendish mögött két olasz kerékpáros, Giacomo Nizzolo és Elia Viviani ért célba a második és a harmadik helyen.