Tovább hasít a MotoGP újdonsült világbajnoka

Ausztráliában Marc Márquez indul a pole pozícióból.

A világbajnoki címet már megnyerte, de egy cseppet sem fogja vissza magát Marc Márquez a MotoGP-ben. A Hondával versenyző fiatal spanyol ezúttal az Ausztrál Nagydíj időmérő edzésén bizonyult a leggyorsabbnak, így ő indulhat a pole pozícióból a vasárnapi futamon.

Buena estrategia para conseguir la pole position!
Good strategy to get pole position! #AustralianGPpic.twitter.com/wC4EvbhWjz

— Marc Márquez (@marcmarquez93) 22 octobre 2016

A második startkocka a brit Cal Crutchlow-é lett, ami nem is olyan nagy meglepetés azután, hogy a pénteki szabadedzésen, az esőben az övé volt a legjobb köridő. A harmadik helyért késhegyre menő harcot vívtak az Espargaro fivérek, a párharcot végül Pol nyerte, Aleix a negyedik lett.

Yeeeeeaaaaahhhh!!! ????? #P3#AustralianGPMotoGP</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/PE44?src=hash">#PE44</a> <a href="https://t.co/dKtk6klCjj">pic.twitter.com/dKtk6klCjj</a></p>&mdash; Pol Espargaró (polespargaro) 22 octobre 2016

Ezúttal az ötödik helyezett kapta a legnagyobb tapsot, a hazaiak kedvence, Jack Miller elégedett lehet kvalifikációs eredményével. Nem úgy a Yamaha két versenyzője. Jorge Lorenzo csupán a 11., Valentino Rossi a 15 helyről kezdi a futamot, ám őket ismerve könnyen lehet, hogy a végén mégis dobogós helyekért harcolnak majd az Ausztrál Nagydíjon.