Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Az Atlético szárnyalása

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

Megajándékozta magát az Atlético

Az Atlético Madrid múlt héten ünnepelte a Vicente Calderón stadion 50. születésnapját. Ennek tiszteletére a csapat remek játékkal rukkolt ki.

Bár a spanyol bajnokság nyolcadik fordulójában a vendég Granada szerzett vezetést Madridban, az Atlético könnyedén korrigált.

A hazaiak a szünetben már vezettek, a második félidőben pedig ötször is a kapuba találtak. Carrasco háromszor, Gaitan kétszer, Correa és Tiago egyszer-egyszer volt eredményes, így az Atlético 7-1-re győzött.

A piros-fehér-kékek – a Real Madriddal azonos pontszámmal – élen állnak a spanyol bajnokságban.

Egyszerre két második “hetes”

Szokásos rovatunk, a “Fent és lent” szereplői is az Atlético-Granada találkozó résztvevői közül kerültek ki.

Yannick Carrasco az első belga játékos, aki mesterhármast szerzett a spanyol bajnokságban.

Másodszor lőtt hét gólt az Atlético Diego Simeone irányításával. Az edző csapata 2013-ban 7-0-ra verte a Getafét.

Négy hónapon belül másodszor kapott hét gólt a Granada kapusa. Guillermo Ochoa a vesztes oldalon állt júniusban, a Copa América negyeddöntőjében lejátszott Mexikó-Chile (0-7) mérkőzésen is.

Simeone sikerei

Nem kétséges, hogy az Atlético közelmúltbeli sikereinek kulcsa az edző, Diego Simeone. Érdemes áttekinteni a klubot korábban játékosként is szolgáló argentin mester eredménylistáját.

A 46 éves szakember 2011 óta az Atlético szakvezetője, azóta kétszer (2013,2014) választották a spanyol bajnokság legjobb edzőjének – nem véletlenül!

Az Atlético 2014-ben megnyerte a bajnokságot és a spanyol szuperkupát azután, hogy egy évvel korábban a Spanyol Kupát is elhódította.

A madridiak remekelnek az európai kupaporondon is. 2012-ben az Atlético diadalmaskodott az Európa-ligában és az európai szuperkupában is, majd a klub 2014-ben és idén is Bajnokok Ligája döntőt játszott.

Akár tévedhetünk is

Ezen a héten Bajnokok Ligája találkozók eredményeire tippelünk. Önök is megtehetik ezt közösségi oldalainkon a #thecornerscores hashtag használatával.