Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Thaiföld: megkezdődött a gyászév

Thaiföld: megkezdődött a gyászév
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Tömegek rótták le tiszteletüket a csütörtökön elhunyt királyra emlékezve a bangkoki palotában.

Tömegek rótták le tiszteletüket a csütörtökön elhunyt királyra emlékezve a bangkoki palotában. A világ leghosszabb ideig, hét évtizeden át országát vezető uralkodója, a rendkívül népszerű IX. Ramáná (Bhumibol Aduljadedzs) már jó ideje betegeskedett.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A király halálára hirdetett gyászév megkezdődött a délkelet-ázsiai országban. A napilapok is a gyász színeivel jelentek meg pénteken.

Ez a nő arról beszél, hogy jelenleg mélységes szomorúság üli meg a thai embereket. Ez hatalmas veszteség az egész nép számára. Őfelsége emléke örökre szívükben él – mondja elcsukló hangon, könnyeivel küszködve.

A politikai élet korábbi és jelenlegi képviselői is tisztelegtek a néhai uralkodó előtt.

A király földi maradványait a fővárosi Emerald Templomban ravatalozzák fel.

Az elhunyt uralkodót – a közel sem annyira népszerű – koronaherceg, Maha Vadzsiralongkorn követi majd a trónon. Ő azonban egyelőre időt kért, hogy a népével együtt gyászolhasson.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Thaiföld: a botrányhős fiú lesz a következő thai király

Egyesült Királyság: tüntetések a 18 éves diák, Henry Nowak meggyilkolása miatt Southamptonban

Angolában 500 holttestet rejtő tömegsírt találtak