Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Szlovák hokisok vezették sikerre Európát

Hosszabbításban győzött az európai válogatott a torontói jégkorong-világkupa elődöntőjében Svédország ellen.

Pedig a vezetést a kékben játszó svédek szerezték meg a második harmad elején, Bäckström góljával (0–1). A játékrész hajrájában a szlovák Marián Gáborík közeli találatával egyenlített az Európa-válogatott (1–1). Az utolsó harmad újabb szlovák góllal kezdődött. Tomáš Tatar takarásból lőtte el a korongot, Lundqvist védett, ám a kipattanót a csatár bevágta, ezzel már az európaiak vezettek (2–1). Az előzetesen esélyesebbnek tartott svédek négy perccel a vége előtt Karlsson megpattanó lövésével egyenlítettek.

2–2-vel zárult a rendes játékidő, következett a hosszabbítás. Ismét a szlovák Tatar pillanatai jöttek, ezúttal a korcsolyájáról pattant be a pakk. A gólt megadták, az Európa-válogatott 3–2-es győzelemmel bejutott a döntőbe, ahol a házigazda Kanada lesz az ellenfele. A kanadaiak az első, szombati elődöntőben Oroszország csapatát verték 5–3-ra.

Az egyik csapat második sikeréig tartó döntősorozat közép-európai idő szerint szerda hajnalban kezdődik Torontóban.