Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Aláírják a történelmi kolumbiai békeszerződést

Aláírják a történelmi kolumbiai békeszerződést
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Hétfőn írja alá a békemegállapodást a kolumbiai kormány és a FARC gerillaszervezet Cartagenában.

Hétfőn írja alá a békemegállapodást a kolumbiai kormány és a FARC gerillaszervezet Cartagenában. Ezzel egy félévszázados fegyveres konfliktust zárnak le, mely során mintegy 260 ezren vesztették életüket, és több mint hatmillió embernek kellett elmenekülnie otthonából.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az egyezséget Juan Manuel Santos elnök, a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők részéről pedig a gerillaszervezet vezetője, Timoleón Jiménez írja alá.

- Bízom benne, hogy együtt tudunk működni, és nem azoknak lesz igazuk, akik szkeptikusak. Mindannyian egy új országot szeretnénk létrehozni – fogalmazott Juan Manuel Santos kolumbiai államfő.

A békemegállapodásról négy éven keresztül tárgyaltak. Egyik legfőbb eleme, hogy a marxista FARC tagjai átadják a fegyvereiket a bogotái vezetésnek.

- Mindössze a fegyvereinkről kell lemondanunk. A politikai harcot folytatni fogjuk. A legjobb lenne párttá alakulnunk – nyilatkozta egy FARC-harcos.

A békemegállapodást a kolumbiaiaknak még népszavazáson kell megerősíteniük.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

50 év után felcsillant a béke reménye Kolumbiában

Megkezdődtek és rövid időre meg is szakadtak az amerikai-iráni tárgyalások Svájcban

Donald Trump aláírta az Iránnal kötött egyezményt