BL - Barca-erődemonstráció

Hét mérkőzéssel megkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája.

Az A csoport rangadóján Cavani már az 1. percben vezetést szerzett a Paris Saint-Germainnek az Arsenal ellen, a 78. percben azonban Alexis egyenlített (1-1).

1-1-re végződött az A csoport másik találkozója, a Basel–Ludogorec összecsapás is.

A B csoportban a Benfica hiába vezetett sokáig a Besiktas ellen, Lisszabonban is 1-1 lett a vége. Anderson Talisca a 93. percben egyenlített.

A Dinamo Kijev kikapott otthon a Napolitól. Az olaszoktól a lengyel Milik két góllal fordította meg a találkozót. A Napoli 2-1-re győzött.

A C csoportban a Barcelona kiütötte a Celticet. A katalánok az első félidőben kétgólos előnybe kerültek, majd a végeredmény 7-0 lett. Messi 3, Suárez 2, Neymar és Iniesta 1-1 gólt szerzett.

A Manchester City–Mönchengladbach találkozó özönvízszerű esőzés miatt elmaradt.

Az Atlético Madrid 1-0-ra nyert a PSV vendégeként. Eindhovenben Saul Nigez szerezte a győztes gólt. A hazaiaktól Guardado tizenegyest hibázott.

A D csoport másik találkozóján a Bayern München 5-0-ra verte a Rosztovot.