MOTO GP - A bűvös nyolcas

Üdvözlök mindekit a Speed-ben!

Üdvözlök mindekit a Speed-ben! A MOTO GP rajongói biztosan emlékeznek arra a pillanatra, amikor a sportág vezetői úgy döntöttek: véget vetnek a futamok kiszámíthatóságának, és új szabályokat vezetnek be. Bár kritikusok mindig is lesznek, vitathatatlan a változás: az utolsó nyolc futamot – a sportág történetében először – nyolc különböző pilóta nyerte.

Egyébként is a nyolcas volt a bűvös szám a San Marino-i Nagydíjon. Dani Pedrosának a nyolcadik helyről sikerült győznie, elrontva ezzel Valentino Rossi isten-hozta-újra-itthon partiját.

Rossi Urbinoban született ugyanis, és egy ideig úgy tűnt, megadja a hazai szurkolóknak, amiért jöttek: a második körben átvette a vezetést Jorge Lorenzótól, és szabad útja volt a futamgyőzelem felé.

De Pedrosának más elképzelése volt ezen a napon. Először megdöntötte a körrekordot, aztán szép sorban lehagyott mindenkit.

Elsőkét csapattársát, Marc Marquezt, 15 körrel a vége előtt. Aztán Lorenzót. A spanyol hét körrel a leintés előtt húzott el Lorenzótól, aztán egy zseniális előzéssel elment Rossi mellett is, és győzött.

Ez a különbség a Forma 1 és a MOTO GP között. Itt nyolc futam, nyolc győztes, odaát 14 futamon mindössze hárman osztoznak.

Mindenesetre a világbajnok Lorenzo harmadik lett, Marquez pedig a negyedik helyen futott be a célba.

San Marino, ami nem is az

A San Marino-i Nagydíjat 1981 óta rendezik meg, és bár a neve erre utal, soha nem San Marinoban. Futottak már Imolában, Mugelloban és Misanoban, de mivel az olasz futam része a versenynaptárnak, kellett neki találni egy állandó nevet.

1981. július 12-én egy esős napon rendezték meg először ezt a futamot. Zuhogott az eső, de nem intették le az San Marino-i Nagydíjat Így nyerhetett végül Marco Lucchinelli. Ez volt a szezonbeli negyedik győzelme, amellyel végül megszerezte a világbajnoki címet is. Sokáig ő marad az egyetlen olasz, aki nyerni tudot itt, egészen 2008-ig, amikor jött Valentino Rossi.

Vicces kedvű pilóták

A Forma-1 mostanában elég unalmas lett. Szerencsére azonban a versenyzőknek időnként kötelező részt venniük úgynevezett hírverő eseményeken. Felipe Massa és Valtteri Bottas egy klasszikus Lanciában rallyzott, miközben viccesen csevegtek a szupermodell David Gandyvel.

Hogy ez mennyiben segít nekik felkészülni a jövő heti, szingapúri nagydíjra, az kiderül egy hét múlva, a Speedben.