Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Az ausztrálok is perlik a Volkswagent

Az ausztrálok is perlik a Volkswagent
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az autógyár szerint feleslegesen.

Ausztrália beperli a Volkswagen helyi vállalatát, mert állításuk szerint a német autógyártó félrevezette a vásárlókat.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az ausztrál verseny- és fogyasztóvédelmi hatóság szerint a cég ugyanis olyan szoftvert épített be a járművekbe, amelyek elfedték a valós károsanyag-kibocsátást. A hatóság szerint öt év alatt 57 ezer ilyen autót adott el a világ második legnagyobb autógyára a kontinensen. Az ausztrálok azt szeretnék elérni, hogy mondják ki a törvénytelenséget, pénzbírság fizetésére és helyreigazító hirdetések közzétételére szeretnék kötelezni a céget.

A Volkswagen helyi képviselete egyelőre áttekinti az iratokat, a cég vezetője, az ausztrál Michael Bartsch szerint felesleges a pereskedés, mert nemsokára úgyis frissítik az autók szoftvereit.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mexikó másik világbajnoksága: az eltűntek családjai segélykiáltásra használják a futballt

A környezetvédelmi világnapi csúcs gyorsabb globális klímafellépést sürget

Albánia: ezrek tüntetnek a Trumphoz köthető üdülő ellen a 12. napon