EventsEseményekPodcasts

Vuelta: Quintana az élen

Közzétéve:

A kolumbiai kerékpárost Valverde, őt pedig Froome követi az összetettben.

Nairo Quintana vezet a Vueltán. A 8. szakaszt az üzbég Szergej Lagutin nyerte szombaton. A Team Katusha kerekese az cél előtt kétszáz méterrel indított támadást a Villalpando és La Camparona közötti 177 kilométeres szakaszon. Lagutin 10 másodperccel a francia Axel Domont előtt ért célba, és ezzel megszerezte első Grand Tour győzelmét.

A brit Chris Froome a cél előtt kicsit több mint egy kilométerrel kezdett hajrázni, hogy összetettben tartani tudja pozícióját, de a Team Sky kerékpárosát Nairo Quintana legyőzte.

A kolumbiai 12. helyen ért be, de összetettben átvette a vezetést. Őt a spanyol Alejandro Valverde követi 19 másodperccel lemaradva, és mögötte jön Froome, további 8 másodperc hátránnyal. A háromszoros Vuelta-győztes Alberto Contador 13-ként ért célba, az összesítettben a hetedik helyen áll.