Megint új éllovas a Vueltán

A harmadik szakaszhoz hasonlóan a negyediket is egy szökevény nyerte a Vuelta a Espanán.

A spanyol országúti kerékpáros körversenyen a mezőny ezúttal 163 és fél kilométert tekert Betanzos és San André de Teixidó között. Egy húszfőnyi csoport hamar otthagyta a többieket, majd 7-8 kilométerel a cél előtt Lilian Calmejane lerázta szökevénytársait is.

Mivel az élete első háromhetes viadalán induló francia versenyző bírta a legjobban a célba vezető hegyi emelkedőt, meg is nyerte a szakaszt.

A Calmejane mögötti csoport 15 másodperces hátránnyal gurult célba. A bolyban volt a második helyen záró kolumbiai Darwin Atapuma is, aki élre állt az összetett versenyben.