Crutchlow először, Ogier sokadszor

Cal Crutchlow nyerte a gyorsaságimotoros világbajnokság Cseh Nagydíját a Moto GP géposztályban.

Cal Crutchlow nyerte a gyorsaságimotoros világbajnokság Cseh Nagydíját a Moto GP géposztályban. A brit motoros pályafutása 98. futamán először győzött.

Brnóban a második helyen az olasz Valentino Rossi, a harmadikon Marc Márquez végzett. A spanyol versenyző vezet a világbajnokság összetett pontversenyében Rossi és – a szintén spanyol – Jorge Lorenzo előtt.

A győztes Crutchlow 1981 óta az első brit versenyző, aki elsőként ért célba a MotoGP-géposztályban.

Sebastien Ogier győzött a rali-világbajnokság németországi futamán.

Az előző három világbajnokságot megnyerő francia pilóta ezzel növelte előnyét az idei vb-pontversenyben. Ogier 59 ponttal vezet a második helyen álló, norvég Andreas Mikkelsen előtt.

Ogier mögött a németországi versenyen a spanyol Daniel Sordo és a belga Thierry Neuville végzett a második, illetve harmadik helyen.