Bolt 200-on is mindenkit méterekkel lehagyott

A jamaicai futó 19 másodperc 78 századmásodperces idővel ért elsőként a célba 200 méteren.

Usain Bolt 100 méter után 200-on is megmutatta, hogy ő a legjobb sprinter a világon. A jamaicai futó 19 másodperc 78 századmásodperces idővel ért elsőként a célba, ugyanennyi volt az ideje az elődöntőben is. 200 méter síkfutásban Bolt tartja a világrekordot és az olimpiai rekordot is, az esős idő miatt azonban csúcsdöntésre most senki sem számított. Második lett a kanadai Andre De Grasse, harmadik a francia Cristophe Lemaitre.

Usain Bolt - Gold 200mAz amerikai Ryan Crouser nyerte a férfi súlylökést, új olimpiai csúccsal. A 23 éves atléta ötödik kísérletéből 22 méter 52 centimétert dobott, megdöntve ezzel az 1988-ban Szöulban felállított rekordot. Másodikként a szintén amerikai Joe Kovacs végzett, harmadik az új-zélandi Thomas Walsh lett.

360º Pictures

Újabb amerikai sikereket hozott a női 400 méteres gátfutás is. Dalilah Muhammad a rajttól végig vezetve a mezőnyt elsőként ért célba. Honfitársa, Ashley Spencer bronzérmet szerzett az ezüstérmes dán Sara Slott Petersen mögött.

Tíztusában is új olimpiai rekord született, és itt is az amerikaiak örülhettek az aranynak. Az utolsó versenyszám az 1500 méteres futás, ezután pedig Ashton Eaton örülhetett győzelmének, az amerikai ráadásul megvédte a londoni olimpián megszerzett bajnoki címét is. Az ezüstérmes a francia Kevin Mayer, a harmadik a kanadai Damian Warner lett.