Saját rekordját döntötte meg a lengyel kalapácsvető

Szerzői jogok

Új világrekordot dobott és ezzel olimpiai bajnoki címet szerzett Anita Wlodarczyk.

Új világrekordot dobott és ezzel olimpiai bajnoki címet szerzett Anita Wlodarczyk. A lengyel kalapácsvető több mint egy méterrel javította a saját rekordját. Eddig is Európa és Világbajnok volt, és a 82,29 méteres dobásával aranyat szerzett Rióban.

A kenyai születésű, de bahreini színekben versenyző Ruth Jebet nyerte a 300 méteres akadályfutást. A 19 éves atléta 8 perc 59 másodpercen teljesítette a távot, ez egy másodperccel rosszabb a mostani világcsúcsnál. Bahreini sportoló még soha nem szerzett aranyérmet az olimpián.

A gyűrűk ura a rióban egy görög sportoló, Eleftherios Petrounias lett. 16 ponttal megelőzte a korábbi olimpiai bajnokot a brazil Arthur Zanettit, és az orosz Denis Albiazint, aki harmadik lett, de lólegésben még egy ezüstéremmel vigasztalódhat.

A holland Sharon van Rouwendaal nyerte a 10 ezer méteres úszást: A francia Aurelie Muller lett a második, de kizárták, amiért feltartotta Rachele Brunit, így az olaszé lett az érem. A brazil Poliana Okimoto-é lett a bronz, Risztov Éva a 11. lett.