RIÓI OLIMPIA: Az álmáért küzd a hosszútávúszó

Oussam Mellouli ismét a dobogóra állna.

Újra harcba száll az olimpiai éremért a tunéziai hosszútávúszó, Oussam Mellouli. Az afrikai versenyző a 2008-as és a 2012-es ötkarikás játékokon is a dobogóra állhatott. A 32 éves sportoló célja, hogy Rióban is megismételje a korábbi eredményeit. Az olimpiai bajnok vasárnap beszélt az elvárásairól.

Oussam Mellouli – Azt hiszem az elmúlt négy évem más volt mint a korábbi olimpiai ciklusaim, de ez igazából mindig így van. A mostani már az ötödik részvételem az ötkarikás játékokon, és az összes valódi élmény volt számomra. Rio azért a legkülönlegesebb, mert én lehettem a tunéziai zászlóvívő, tudom, hogy nagyon sokan szorítanak értem, és bíznak az éremszerzésemben. Ha ez megvalósulna, akkor az álmom válna valóra.

Az afrikai versenyző Pekingben az 1500 méteres gyorsúszásban, míg Londonban a 10000 méteres hosszútávúszásban győzött. Rióban ugyancsak hosszútávon indul, augusztus 16-án, kedden.