Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Hamiltont nem tudják megállítani

Hiába indulhatott Nico Rosberg a pole pozícióból, Lewis Hamilton nyerte a Német Nagydíjat Hockenheimben. A Mercedes német pilótája elrontotta a rajtot, így a címvédő brit azonnal az élre állt, és könnyedén meg is nyerte a futamot.

Rosberg csak negyedik lett, mert a Red Bull két pilótája, az ausztrál Daniel Ricciardo és a holland Max Verstappen is megelőzte. A két ferraris, Sebastian Vettel és Kimi Raikkonen végzett az 5., illetve a 6. helyen.

Hamilton győzelmével tizenkilenc pontra növelte az előnyét az összetettben. A világbajnoki szezon a nyári szünet után, augusztus 28-án a Belga Nagydíjjal folytatódik.

Amikor Piquet dühbe gurult

A nagy pilóták általában higgadtságukról ismertek, de néha még a legjobbak is elveszíthetik a kontrollt. Menjünk vissza 1982-be, amikor a Forma-1-es legenda, Nelson Piquet szabadjára engedte érzelmeit a hockenheimi pályán.

Az 1982-es szezon klasszikus volt a Formula-1-ben, és a Német Nagydíj volt az egyik legizgalmasabb. Patrick Tambay nyerte meg a futamot, Didier Pironi súlyos balesetet szenvedett az edzésen, de a legemlékezetesebb kétség kívül az volt, amikor Nelson Piquet összeütközött Eliseo Salazarral.

A brazil pilóta vezetett a 19. körig, ezért rendkívül mérges lett a chileire: miután kicsúsztak a pályáról, kiszállt az autójából, és elkezdte ütlegelni Salazart.

Brit siker a Finn Ralin

A rali-világbajnokságon Sébastien Ogier, aki a Finn Rali előtt 51 ponttal vezetett Andreas Mikkelsen előtt, már az első napon kiesett.

Kris Meeke nyerte a Finn Ralit. A Citroen brit pilótája idei második győzelmét aratta a világbajnoki sorozat jyväskyläi versenyén.

A hazaiak kedvence, Jari-Matti Latvala végzett a második helyen. A Volkswagen versenyzője 29 másodperccel maradt el a győztestől.

A 3. helyen meglepetésre az ír Craig Breen futott be Citroenjével. Ott Tanak lecsúszott az útról és összetörte Fordját, így fel kellett adnia a futamot.

Andreas Mikkelsen csak a hetedik helyen fejezte be a futamot, így nem csökkentette számottevően hátrányát az összetett pontversenyben Ogier-vel szemben.

Mára búcsúzunk, de tartsanak velünk két hét múlva, augusztus 14-én is! A Speedben akkor az ausztriai MotoGP futamot mutatjuk be.