A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport-eseményeit foglaljuk össze.

Egyre kiélezettebb a harc a Formula-1-es világbajnoki címért azóta, hogy Lewis Hamilton megnyerte a Brit Nagydíjat. A Magyar Nagydíj előtt a másik Mercedes-pilóta, Nico Rosberg egyetlen ponttal vezetett Hamilton előtt. Lássuk, mi történt a Hungaroringen!

Hamilton ötödször nyert Mogyoródon

Lewis Hamilton győzött, így átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben.

A brit versenyző fordulatoktól mentes versenyt nyert úgy, hogy rögtön a rajt után megelőzte az élről induló Rosberget, majd a vezetést már nem engedte ki a kezéből.

Hamilton pályafutása során ötödször nyerte meg a Magyar Nagydíjat, amivel csúcstartó a magyarországi futamokat összegző örökrangsorban. A második helyen Rosberg végzett, Hamilton így 6 ponttal előzi meg márkatársát az összetett pontversenyben.

A harmadik helyen Daniel Ricciardót intették le, ezzel a Red Bull ausztrál pilótája összetettben is harmadik.

Tizenkettedikből első – így nyert Mansell ’89-ben

A Hungaroringen számos emlékezetes versenyt vívtak. Most az 1989-esre emlékezünk.

A futamot Ricardo Patrese kezdte az első rajtkockából, majd az olasz versenyző sokáig, 52 körön keresztül vezetett, mielőtt – műszaki probléma miatt – fel kellett adnia a versenyt.

Patrese után Ayrton Senna állt az élre, azonban csak rövid ideig maradt ott. A brit Nigel Mansell ugyan csak a 12. helyről rajtolt, de sorra előzte meg riválisait – utoljára Sennát az 58. körben.

A folytatásban már senki sem volt képes utolérni Mansellt, a második helyen Senna, a harmadikon a belga Thierry Boutsen végzett.

Mansell pályafutása 15., csapata, a Ferrari 96. Formula-1-es futamgyőzelmét aratta.