Márquez legyőzhetetlen a Sachsenringen

Szerzői jogok

Üdvözlöm Önöket!

Üdvözlöm Önöket! Ez itt a Speed, az Euronews motoros magazinja.

Az elmúlt hét évben mindig Mark Márquezről szólt a sachsenringi verseny: pole pozíció és győzelem. És mindez három különböző géposztályban. Szóval a német nagydíj volt a legmegfelelőbb hely a spanyolnak, hogy véget vessen a három hónapja tartó nyeretlenségi sorozatának.

A spanyol az első rajtrács megszerzése után keményen küzdötte végig a futamot. A Repsol Honda versenyzője az első körökben hatalmas csatát vívott Andrea Doviziosoval és Valentino Rossival.

A nyolcadikban kicsúszott, de aztán korrigált, és folytatni tudta a küzdelmet.

Márquez végül győzött, majd’ 10 másodpercet verve Crutchlowra és 12-t Doviziosora. Valentino Rossi csupán a 8. lett, az összetettben második helyen álló Jorge Lorenzo pedig a 15., így a négyszeres világbajnok Márquez előnye a királykategóriában már 48 pont.

Egy kis Sachsenring történelem

A motoros világbajnokságok csak 1949-ben kezdődtek, de a gyorsasági motorozás sokkal régebbi szenvedély. 1937-ben a Sachsenring már kedvelt találkahelye volt a kétkerekű száguldás szerelmeseinek.

Akkoriban Jimmie Guthrie volt a Német Nagydíj legnagyobb figurája. 37-ben zsinórban harmadik győzelmére készült, amikor halálos balesetet szenvedett, nem sokkal a futam vége előtt. A hatszoros Isle of Mann és 19-szeres grand prix győztes halálával a harmincas évek motorsportjának legnagyobb alakja távozott. Azt a tragikus, 1937-es futamot végül az osztrák Karl Gall nyerte a Sachsenringen.

Búcsúzik a Speed. Jövő héten Hungaroringen rendezett Magyar Nagydíjjal folytatjuk. Addig is viszonlátásra!