Peterhansel felborult a Selyemút rally 5. szakaszán

Cyril Despres és David Castera futotta a legjobb időt a Selyemút Rally 5.

Cyril Despres és David Castera futotta a legjobb időt a Selyemút Rally 5. szakaszán. Az Asztana-Balkasz táv a verseny leghosszabb 820 kilométeres szakasza, ebből 568 kilométer számít különleges terepnek.

Jazeed Al Rahji és Timo Gottschalk végzett a második helyen annak ellenére, hogy háromszor is gumit kellett cserélni.

Stéphane Peterhansel és Jean-Paul Cottret nyerték meg a rally negyedik szakaszát kedden, de Asztana után a 416. kilométernél felborult a kocsijuk.

Petershanselés társa csodával határos módon túlélték a balesetet, pedig a Peugeot-uk orra belefúródott a homokba, majd megpördült.

A franciák honfitársa Sébastien Loeb sietett a segítségére, majd a eddig összetettben vezető Peterhansel kénytelen volt megvárni a szerelőket, hogy folytathassák az utat a Balkasz tó felé.
Kamion kategóriában Martin Van Den Brink nyerte a szakaszt ezzel második legjobb időt futotta összesítettben.
A holland versenyző 30 autót, és 8 kamiont hagyott le a Renault K520-asával. Az 5. szakaszon a keddi nyertes Eduard Nikolaev futott be másodiknak.

Csütörtökön Balkasz-Almati távot teszik meg. A verseny 6. szakasza 848 kilométer, ebből 335 kilométer számít különleges terepnek. Főleg az utolsó etap lesz sivatagos, a célhoz homokdűnéken kell átgázolni. Onnan irány Kína, a végállomás pedig Peking.