Foci Eb - Portugália az egyik döntős

A labdarúgó Eb 2016.07.06-i, szerdai elődöntőjének összefoglalója, további program

Elsőként Portugália jutott a futball Eb döntőjébe, mert a lyoni elődöntőben felülmúlta Walest. A portugálok 12 év után játszhatnak ismét finálét Európa-bajnokságon (2004-ben kikaptak Görögországtól a hazai rendezésű kontinensviadalon).

• Ronaldo fejese változtatta meg az elődöntőt
  • Három percen belül Nani is betalált
  • Walesnek nem volt visszaút

Portugália újra Eb-döntőt játszhat

PORTUGÁLIA – WALES 2-0

A portugálok eseménytelen első félidő után nyertek. Ekkor még Cristiano Ronaldo is hasztalan próbálkozott, fordulás után, az 50. percben viszont már nem.

Az első számú portugál sztár egy szöglet után fejelt a walesi kapuba, majd három perccel később Ronaldo lecsúszott kapura lövésébe Nani tette bele a lábát – a lehető legjobban.

2-0 után Portugália kontrára játszott (és kihagyott néhány helyzetet), a walesiektől Bale lövései pedig vagy elkerülték a kaput, vagy védett Rui Patricio.

A döntős portugálok először nyertek az Eb-n a rendes játékidőben.

Összegzés

Ronaldo hozta magát, nyert is a csapata

A nap embere: Cristiano Ronaldo

CR gólt fejelt, majd akaratlan gólpasszt adva vezette győzelemre Portugáliát Wales ellen.

Német-francia csata a döntőért

Csütörtökön Marseille-ben rendezik a futball Eb második elődöntőjét, ami sokak szerint döntőnek is beillene. A világbajnok németek a házigazda franciákkal mérkőznek.

A franciák nehezen lendültek bele, most viszont már egyre gördülékenyebben játszanak.

Az A csoportban a házigazdák Romániát (2-1) és Albániát (2-0) is csak az utolsó percekben gyűrték le, Svájccal pedig döntetlent játszottak (0-0).

A nyolc közé jutásért a franciák megszenvedtek az írekkel is, mert csak a második félidőben fordítottak (2-1), a negyeddöntőben azonban Izland nem okozott gondot (5-2).

- Megvan az esélyünk, hogy döntőbe jussunk, amivel élni is szeretnénk. Ezzel együtt nagyon tiszteljük Németországot, a világbajnokot, azt az együttest, amely idáig az Eb legjobb csapata volt – dicsérte az ellenfelet a francia szövetségi kapitány, Didier Deschamps a mérkőzés sajtótájékoztatóján.

A németektől több kulcsember is hiányzik majd sérülés, illetve sárga lapok miatt.

- Még ha fontos játékosokat kell is nélkülöznünk, ez még mindig jobb, mintha a döntőben lenne így. Amúgy a csapatjátékokban ez normális egy ilyen tornán. Biztos vagyok benne, hogy megoldjuk a feladatot. Itt a lehetőség néhány fiatal számára, hogy kiugorjanak – mondta a hiányzókkal kapcsolatban a német csatár, Thomas Müller.

Mats Hummels sárga lapok, Mario Gomez és Sami Khedira sérülés miatt biztosan nem léphet pályára, míg Bastian Schweinsteiger felépülése kérdéses. A világbajnok mellett szól viszont, hogy az 1958-as vb óta nem kapott ki tétmeccsen a franciáktól.

Akár tévedhetünk is

Ahogy szoktuk, most is tippelünk, amit önök is megtehetnek közösségi oldalainkon a ‪#‎TheCornerScores‬ hashtag segítségével.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippje a csütörtöki Eb-elődöntőre:

Németország – Franciaország 2-3

Persze, akár tévedhetünk is!

Sztárszáj

Mindig nagyon érdekes, hogy mit mondanak egy ilyen nagy sportesemény résztvevői. Az eddig eltelt közel négy hét legjobb mondataiból szemezgetünk.

*Heimir Hallgrimsson*

“Talán el kéne tolnunk a nemzeti ünnepünket. Eredetileg június 17-én van, de valószínűleg változtatnunk kell” – mondta az egyik izlandi szövetségi kapitány, azután, hogy együttese június 22-én legyőzte Ausztriát, amivel továbbjutott csoportjából.

*Xherdan Shaqiri*

“Remélem a Puma nem gyárt óvszert” – szólt a középpályás pikirt megjegyzése a svájci válogatott könnyen szakadó szerelését gyártó cégről.

*Artyom Dzjuba*

“Ez nem utcai harc-, hanem futball-Eb” – mondta az orosz csatár az orosz-angol mérkőzéssel kapcsolatos szurkolói összecsapásokról.

*Cristiano Ronaldo*

“Csak védekeztek, de két helyzetből gólt lőttek, így nagyon nagy szerencséjük volt. Nem akartak játszani” – a portugál sztár így összegezte a véleményét az izlandi együttesről a két csapat 1-1-es mérkőzése után.