Foci Eb - Ukrajna kiesett, Anglia fordított és élre állt

A labdarúgó Eb 2016.06.16-i, csütörtöki mérkőzéseinek összefoglalója és más érdekességek

• Gólmentes német-lengyel csoportrangadó
  • Ukrajna kikapott Észak-Írországtól is
  • Az angolok most nem elveszítettek, hanem nyertek két pontot a 92. percben

Csak az ukránok izgultak a német-lengyelen

NÉMETORSZÁG – LENGYELORSZÁG 0-0 (C csoport)

Döntetlenre végződött a Németország – Lengyelország mérkőzés a C csoportban.

Az első félidőben Götze fölé fejelt, Kroos mellé lőtt – más nemigen történt.

Rögtön fordulás után Milik fejelt mellé a német kapu torkából, a másik oldalon Götze találta el közelről Fabianskit, aki később bravúrral védte Özil lövését.

Gól nem esett. Ez volt az első 0-0-ás mérkőzés az Európa-bajnokságon.

Ez az eredmény azt is jelenti, hogy Ukrajna biztosan utolsó lesz a C csoportban, azaz nem juthat tovább az egyenes kieséses szakaszba.

Összegzés
A döntetlen mindkét félnek megfelelt

Történelmi északír siker, Ukrajna az első kieső

UKRAJNA – ÉSZAK-ÍRORSZÁG 0-2 (C csoport)

A lyoni Ukrajna – Észak-Írország összecsapás első félidejében sok minden nem történt. A leginkább említésre méltó Cathcart centikkel a kapu mellé ment fejese a 34. percben.

Fordulás után, egy előreívelt szabadrúgást követően McAuley gyönyörűen fejelt a jobb felső sarokba, ezzel Észak-Írország szerzett vezetést mielőtt – a kíméletlenül szakadó jégeső miatt – a találkozó néhány percre félbeszakadt.

Not your typical French summer…#EURO2016pic.twitter.com/GT2CRgJRgV

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) June 16, 2016

A folytatásban Ukrajna hasztalan hajtott az egyenlítésért, McGovern többször is védett. Az észak-ír kapus előbb Zincsenko fejesét hárította, aztán Jarmolenko bal sarokra tartó, életerős lövését terelte el a 86. percben.

A hosszabbításban ráadásul McGinn újabb gólt szerzett. Észak-Írország 2-0-ra győzött. Az Európa-bajnokság újonca története első Eb-pontjait szerezte.

A második vereségüket elszenvedő ukránok – a később játszott német-lengyel találkozó döntetlenje miatt is – már nem juthatnak tovább csoportjukból. A tornának nagy reményekkel nekivágó Ukrajna az első kieső az Európa-bajnokságon.

Összegzés
Az északírek bizonyították: helyük van az Eb-n

A nap embere: Gareth McAuley

Az északír védő remek fejessel segítette történelmi győzelemhez csapatát, hozzájárulva ezzel Ukrajna kieséséhez is.

McAuley makes no mistake. #EURO2016#UKRNIRpic.twitter.com/6VqsWEXC2J

Anglia a legvégén gyűrte le Wales-t

ANGLIA – WALES 2-1 (B csoport)

A B csoportos Anglia – Wales mérkőzésen sokáig csak az angoloknak volt helyzetük – Sterling és Smalling nem találta el a kaput, Cahill pedig Hennessey kezébe fejelt – mégis Wales került előnybe.

A 42. percben Hart bevédte Bale 30 méteres szabadrúgását.

Fordulás után nem sokkal egyenlítettek az angolok. Az elé pattanó labdát – a szünetben csereként beálló – Vardy két méterről kotorta a wales-i kapuba.

A folytatásban Anglia támadott, Wales csak az eredmény tartására törekedett – eredménytelenül.

Az angolok a 92. percben – ugyanakkor, amikor az első mérkőzésen egyenlítő gólt kaptak az oroszoktól – a győztes találatot is megszerezték: egy másik csereember, Sturridge lőtt a hálóba.

Anglia 2-1-re győzött, így élre állt a B csoportban.

Összegzés
Az angoloknak visszajöttek azok a pontok, amelyek az oroszok ellen elúsztak

Putting the entire country on his back, GarethBale11</a> <a href="https://t.co/Ktw6z9QqMG">pic.twitter.com/Ktw6z9QqMG</a></p>&mdash; Sports Pics (TheSportPics) June 16, 2016

BREAKING: Live replay of the Gareth Bale free-kick. #Eng#Walpic.twitter.com/ruznVDbUIN

— BBC Sporf (@BBCSporf) June 16, 2016

FT Substitutes Jamie Vardy & DanielSturridge</a> secure <a href="https://twitter.com/hashtag/ENG?src=hash">#ENG</a> a late 2-1 win over <a href="https://twitter.com/hashtag/WAL?src=hash">#WAL</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a><a href="https://t.co/OccbGOdwI4">https://t.co/OccbGOdwI4</a> <a href="https://t.co/sWmCmp6gjA">pic.twitter.com/sWmCmp6gjA</a></p>&mdash; FIFA.com (FIFAcom) June 16, 2016

Himnuszok

A felharsanó bírói sípszó előtt a válogatottak himnuszai teremtik meg egy mérkőzés atmoszféráját.

Megpróbáltuk közülük a leginkább félelemkeltőt, a legizgalmasabbat és a legunalmasabbat kiválasztani.

Véleményünk szerint az orosz himnusz a leginkább félelemkeltő és pátoszos.

Úgy gondoljuk, hogy az olasz himnusz a legizgalmasabb.

A legunalmasabbnak a spanyol himnuszt találtuk.

A legszebb és a legcsúnyább stadion

Az Eb 24 csapata 10 francia stadionban játszik. Most megmutatjuk, hogy szerintünk melyik a legszebb, illetve a legcsúnyább aréna. Persze, izlés dolga.

Az Eb mérkőzéseinek Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marseille, Nizza, Párizs, Saint-Denis, Saint-Étienne és Toulouse ad otthont.

A legszebb szerintünk a marseille-i aréna. 67 000 férőhelyével a Stade Velodrome az Eb második legnagyobb stadionja. Itt játsszák szombaton az Izland – Magyarország találkozót is.

A legcsúnyábbnak a toulouse-i pályát találtuk. Legközelebb pénteken, az Olaszország – Svédország mérkőzést rendezik az Eb második legkisebb, 40 000 férőhelyes stadionjában.