Megszenvedett, de győzött a titkos esélyes

Felkészülési meccsen az Európa-bajnokság előtt: Belgium–Norvégia 3–2.

Ha nehezen is, de győzelemmel hangolt a labdarúgó Európa-bajnokságra a belga válogatott vasárnap Brüsszelben.

A piros-feketében játszó hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést Norvégia ellen, Lukaku jól eltalált távoli lövésével. Ám a norvégok az első félidő derekán egyenlítettek, King lövésénél a kapufa is segített, Courtois kapusnak nem volt szerencséje. Ezzel a félidőben 1–1 volt az állás.

Sőt: szünet után a vezetést is megszerezték a fehér mezesek. Veton Berisha 17 méterről gyönyörűen eltalálta a jobb felső sarkot, igazán szép lövés volt. Kapaszkodhattak a belgák, nehogy szégyenszemre kikapjanak az Eb-re ki sem jutott norvégoktól.

A 70. percben Hazard fejesével ismét egyenlő volt az állás. Három perccel később pedig a győztes gólt is megszerezték a hazaiak, ezúttal szöglet után Ciman fejelt a hálóba.

A felkészülési meccs végeredménye tehát 3–2 Belgium javára. A FIFA-világranglista második helyezettjét sokan az Európa-bajnokság titkos esélyesének tartják.