Óriási meglepetés Barcelonában

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport eseményeit foglaljuk össze. Meglepetés Barcelonában Végre volt valami

Meglepetés Barcelonában

Végre volt valami izgalom a Forma-1-ben. Ez annak két versenyzőnek köszönhető, aki oly unalmassá tette az elmúlt idényt. Lewis Hamilton nekiütközött Nico Rosbergnek az első körben, így ezúttal sok pilótának volt esélye arra, hogy megnyerje a versenyt.

A barcelonai futamon Lewis Hamilton még az első körben próbálta előzni az élen haladó Nico Rosberget, de a brit a fűre vezette autóját, megpördült, majd nekiütközött Rosberg kocsijának. Mindkét Mercedes a kavicságyban kötött ki.

A két esélyes kiesése után teljesen nyílt lett a verseny, Végül a 18 és fél éves Max Verstappen élete első futamgyőzelmét ünnepelhette. A holland fiatalembert a futam előtt hozták át a Red Bullhoz a Toro Rossótól, és azonnal meghálálta a bizalmat. Kétkiállásos stratégiája tökéletesen bevált, így maga mögé utasította a két Ferrarit: Kimi Räikkönent és Sebastian Vettelt is.

A pontversenyben Rosberg, Räikkönen, Hamilton a sorrend.

Jackie Stewart a legenda

45 évvel ezelőtt a Forma-1 teljesen más volt, mint napjainkban. Spanyolországban nem találtak állandó helyszínt a versenynek. Váltakozva rendezték a jaramai pályán Madridban és a Montjuicon Barcelonában. Jackie Stewartnak mindez nem számított.

1969 és 1971 között az angol versenyző mindig nyert Spanyolországban. Ő az első, akinek egymás után háromszor sikerült megnyernie a Spanyol Nagydíjat. Azóta csak két pilóta tudta ezt megismételni: Mika Hakkinen és Michael Schumacher.

1971-ben a barcelonai futam volt az első, ahol Jackie Stewart vadonatúj autóval állt rajthoz, és a Tyrrell 003-Cosworth nem okozott csalódást, sőt. Az angol pilóta megnyerte vele a barcelonai versenyt, hat győzelme közül ez volt az első abban az idényben. Az év végén világbajnoki címét ünnepelhette, ez volt a második a három közül.

Woffinden első diadala

A salakmotoros vb Lengyel Nagydíjának legjobb képeivel búcsúzunk. A címvédő Tai Woffinden először nyert versenyt a szezonban, lelkes tömeg előtt. A Speed jövő vasárnap jelentkezik ismét.